Der er ingen tvivl om, at der i den seneste uge har været stor frustration over de rygter, der har sat Brøndby IF i forbindelse med red bull.

I går udmeldte Jan Bech sig klart, at han “aldrig kommer til at indgå i nogen dialog med mulige strategiske investorer med mindre de køber ind på klubbens værdier og hvad Brøndby og klubbens fans står for.”

Vi er utrolig glade for Jan Bech’s kategoriske afvisning af red bull, der gør os trygge og tillidsfulde ifbm. den forestående aktieemission, og giver os et ekstra engament, når vi d. 16 februar skal til Odense for at hente 3 point hjem til Vestegnen.

På vegne af den aktive fanscene i Brøndby

Læs artiklen her: https://3point.dk/jan-bech-afviser-red-bull-kontakt-kommer-aldrig-til-at-indgaa-i-nogen-dialog-med-mulige-strategiske-investorer-med-mindre-de-koeber-ind-paa-klubbens-vaerdier/